11 липня
10 липня
6 липня
5 липня
1 липня
28 червня
25 червня
20 червня
19 червня
18 червня
17 червня
15 червня
14 червня
13 червня

У селі Анастасівка друга за озелененням школа в Україні, яку тепер можуть закрити

Минулими вихідними перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко відвідав село Анастасівка, що входить до Андріяшівської територіальної громади.

Він ознайомився з об’єктами соціальної сфери, був приємно здивований станом місцевої школи, яка є однією з найкращих серед сільських навчальних закладів Сумщини. За словами директора Лідії Баскакової, у минулому навчальному році в конкурсі «Найкращий кабінет початкових класів» їхня школа зайняла 2 місце в області, а по озелененню серед навчальних закладів Анастасівська школа стала другою в Україні!

Тут є свій міні-зоопарк, дендрарій, музеї народознавства та Івана Кавалерідзе, у класах мультимедійні дошки, кожен кабінет має своє індивідуальне оформлення.

Лідія Баскакова говорить, що за такий стан навчального закладу педагогічний та учнівський колектив передусім завдячує колишньому голові сільської ради Анатолію Литвиненку, який головував у Анастасівці останні 15 років. «Ми лише підтримуємо ті умови, які були створені для нас Анатолієм Григоровичем, – розповідає Лідія Михайлівна. – Він постійно дбав про матеріальне забезпечення школи, переживав, аби учням було тепло, затишно і комфортно».

Взагалі, говорять місцеві мешканці, у селі, проведене гарне вуличне освітлення, яке має не кожен райцентр, при Литвиненку було безкоштовне водопостачання, всі умови для проживання. Анатолій Григорович дуже серйозно опікувався соціальною сферою села – школою, будинком культури, дитсадком, у якому, до речі, було єдине в Роменському районі безкоштовне харчування для всієї малечі.

Зараз тут, як і у всій країні немає роботи, тож молодь виїжджає і у школі нині навчається лише 55 учнів. Якщо кількість дітей зменшиться, навчальний заклад із такою потужною матеріальною базою вимушені будуть закривати. Лідія Баскакова говорить, що ситуацію може врятувати переведення до їхньої школи дітей із навколишніх сіл. Але це питання має вирішуватися на рівні керівництва територіальної громади.

Перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко наголошує, що організація діяльності навчальних закладів має вирішуватися в комплексі з питаннями ремонту доріг, безпечного підвозу учнів, створення сучасного освітнього простору тощо.

«Малокомплектні школи нерентабельні, це дійсно так. Але це державна проблема, оскільки треба створювати програми, які б стимулювали їхати молодь і спеціалістів до села, давати житло, паї. Часто школа є єдиним осередком освіти, культури й соціальної активності в українських селах. Тому ліквідація таких шкіл стане чи не останнім кроком до повного вимирання українського села», – упевнений Олександр Стрельченко.

Він також вручив Анатолію Литвиненку почесну грамоту від голови Сумської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» за вагомий внесок у розвиток та популяризацію фізичної культури і спорту та пропаганду здорового способу життя на Сумщині.

Політик нагадав, що за останні три роки на Сумщині, зокрема в маленьких селах, оптимізовано і закрито понад 20 шкіл. Половина персоналу залишилася не працевлаштованою, вчителі потрапили на біржу праці. Вони були змушені шукати роботу не за спеціальністю, виїздити з області на заробітки.

«Тож владі потрібно вже нарешті почати думати, що вона робить на центральному рівні та що при цьому мають робити на місцях. І взагалі як за таких «реформ» людям виживати, і чи є в їхніх дітей майбутнє», – резюмував Олександр Стрельченко.

Тест опитування!
30 грудня
29 серпня
10 серпня
19 травня